Автомобіліст набагато частіше знаходиться в салоні автомобіля, ніж поза ним. І попри це, інтер'єру зазвичай приділяє набагато менше уваги, ніж зовнішньому вигляду машини. Але від стану салону залежить і наше здоров'я! Так що почнемо.

Головне джерело проблем в атмосфері салону автомобіля - наявність в ньому шкідливих речовин, які потрапляють туди з вулиці та осідають у вигляді пилу. Адже на дорозі є не тільки пил, а дрібні частинки вихлопних газів - продуктів згоряння дизельних і бензинових автомобілів. Захиститися від них можна лише частково - включивши рециркуляцію повітря в салоні й часто міняючи салонний фільтр. Але все одно шкідливі речовини потрапляють всередину машини та осідають на оббивку. А ми цим дихаємо.

Прибирання і ще раз прибирання

Мінімізувати шкідливу атмосферу в салоні автомобіля можна тільки одним способом - частіше прибирати! Пилососити салон треба кожен раз, коли миєш машину, навіть якщо візуально він ще не засмічений. Те ж саме - з вологим прибиранням. Протирайте все пластикові частини салону мокрою ганчіркою або просіть це робити мийника кожного разу, коли машина на мийці. Хоча б раз на рік в салоні треба робити комплексну хімчистку, використовуючи парові очисники. Не менше, ніж раз на місяць обробляйте інтер'єр спеціальними засобами. Звичайно ж, вони повинні бути якісними й досить дорогими - адже на здоров'ї не економлять. Наприклад, в лінійці японської автокосметики Willson існують препарати по догляду за різними видами інтер'єрів. Вони не містять спирт, який може пошкодити пластикові деталі, проте мийна формула ретельно збалансована і випробувана як лабораторно, так і на практиці.

Три матеріали - один засіб

У салоні автомобіля існує принаймні три види матеріалів, за якими треба доглядати - пластик, тканина та шкіра. В оздобленні інтер'єрів також використовується поліуретан, дерево і метал, але їх там невелика кількість. Як правило, для кожного з цих покриттів існують свої, спеціальні засоби по догляду. Але якщо купувати кожен засіб окремо, можна розоритися. У японського Willson існує універсальний очищувач для всіх видів поверхні салону - поліроль-реставратор для пластику, шкіри та гумових виробів. Більш того, він же очищує шини! Так що, купивши одну баночку, можна почистити за її допомогою практично все. Винятком є, звичайно ж, тканинні покриття - для них розроблено окреме засіб. Очищувач оббивки салону Willson продається разом зі щіточкою, яка ефективно видаляє бруд. Він теж універсальний - чистить як сидіння і їх чохли, дитячі стільчики, тканинні карти дверей і оббивку багажника, стелю, а також килимки, причому навіть сильно ворсисті.

Вишуканий аромат

Останній штрих в догляді за салоном і організації ідеального мікроклімату в ньому - створення приємно запаху. Дешеві «вонючки» так в народі й називаються через неприродній запах і незрозумілий склад. Вони можуть викликати алергію, та й служать всього пару днів. Якісний освіжувач повітря японської компанії Willson під назвою Sakamoto Ryoma має ексклюзивні аромати - морський сквош, грейпфрут, білий мускус і, звичайно ж, сакура. Освіжувач в гелевій формі міститься в елегантній кулі, що виконана в японському стилі. Він не тільки наповнить салон вишуканим ароматом, але стане прикрасою інтер'єру.