Щоб зруйнувати полій і ожеледь, комунальні служби в українських містах посипають дороги спеціальною сумішшю. Що це і як вона впливає на кузови наших автомобілів?

Найпопулярніша суміш у вітчизняних містах для боротьби з ожеледицею - пісок з сіллю. Наприклад, тільки в Києві за один день снігопаду в кінці листопада комунальники розсипали десятки тонн такої суміші. У деяких населених пунктах з сіллю змішують золу, а на найнебезпечніших ділянках - тільки сіль. Такі суміші непогано справляються з льодом, якщо температура навколишнього повітря трохи нижче нуля. Але в сильний мороз сіль безрезультатна - менше ковзати на дорозі допомагає пісок.

Втім, агресивна піщано-сольова суміш вбивча не тільки для льоду. Потрапляючи на автомобіль, вона може його подряпати (коли на великій швидкості вилітає з-під колеса), а закріпившись на незахищеному металі - викликати його корозію. Таким чином, цілком справний автомобіль може за зиму стати «дірявим» - багато які його частини «з'їсть» іржа. Адже тільки зовнішній шар машини захищений лакофарбовим покриттям, а багато деталей (особливо під днищем) непофарбовані або тільки заґрунтовані.

Що ж робити, щоб захистити машину від шкідливої суміші, якою посипають наші дороги? По-перше, автомобіль треба підготувати до зимової експлуатації. Якщо ви цього не зробили заздалегідь, варто провести дані заходи навіть в середині зими - як то кажуть, краще пізно, ніж ніколи.

Отже, машину слід вимити, причому особливо ретельно - знизу. На багатьох портальних автомийках є така можливість. Далі її сушать в теплому провітрюваному приміщенні (паркінгу, гаражі, боксі СТО) і оглядають. На незахищений метал наносять спеціальний засіб (той же мовіль, є маса інших подібних препаратів). Якщо на лакофарбовому покритті помічені відколи або сліди іржі, їх слід зачистити й підфарбувати. Перевірте наявність і цілісність підкрилків, при необхідності встановіть їх. Проведіть антикорозійну обробку отворів в кузові і під днищем. Після цього дайте машині просохнути й нанесіть на неї захисне покриття.

Найдешевший варіант - воскова поліроль, але всю зиму вона не протримається. Доведеться через кожних пару тижнів повторювати всю цю процедуру, а взимку це робити дуже незручно і клопітно. Напилити на автомобіль плівку - дорого і не завжди можливо. Найоптимальніший варіант - нанести на нього препарат «рідке скло», наприклад, від японської компанії Willson. Після очищення кузова і нанесення препарату дайте йому кристалізуватися, і на машині закріпиться міцна плівка (майже скло). Вона буде охороняти кузов автомобіля від подряпин, які можуть з'явитися від взаємодії з піском і сіллю. «Рідке скло» захистить дрібні пошкоджені ділянки кузова від іржі. Тримається засіб довго - місяців дев'ять, так що на всю зиму вистачить, навіть найбільш затяжну. В арсеналі Willson є засоби для різних поверхонь, наприклад, очищувач для колісних дисків. Всі вони допоможуть зберегти автомобіль у відмінному вигляді та без неприємних наслідків навіть після самої лютої зими.