Чи можна зберегти кузов автомобіля в первозданному вигляді протягом декількох років експлуатації? Можна, якщо нікуди не виїжджати на автомобілі. Але є й інший шлях - покрити кузов «рідким склом».

Звичайно, скло рідким не буває. Але таким терміном в будівництві називають речовину, яка при охолодженні кристалізується і стає схожою на скло. Якби покрити нею машину, вона, напевно, важила б удвічі більше своєї початкової маси. Але японці придумали суміш під торговою маркою Willson, яка наноситься на кузов автомобіля, як звичайна поліроль, а потім твердне та утворює міцну плівку, властивості якої схожі зі склом.

Такий процес затвердіння пояснюється здатністю кремнієвих сполук до модифікації. У складі Willson Silane Guard є силан, який протягом двох годин після нанесення на поверхню кристалізується, а протягом тижня набуває по істині «скляної» твердості. Таке покриття захищає лакофарбове покриття від впливу зовнішніх факторів - ультрафіолету, бруду, піску і дрібних камінців. Що й казати, навіть вода стікає з нього миттєво, струмочками. А з нею - і бруд. Тому мити машину доводиться набагато рідше. А легкі забруднення можна видалити навіть без шампуню, під напором води.

Ця плівка дійсно за властивостями нагадує скло. Але розбити її, звичайно ж, не можна. І тріщини на ній в разі удару, як на склі, не утворюються. Але лакофарбове покриття вона захищає краще, ніж наклеєна плівка. Пісок, дрібні камінчики, град, навіть не сильно товсті гілки - все, що раніше могло залишити слід на фарбі автомобіля, «бере на себе» рідке скло. Воно дряпається, а фарба під ним - ні. Більш того, зовнішній вигляд автомобіля значно поліпшується. Машина блищить, як нова, її колір стає глибшим, яскравішим.

Звичайно, речовина під назвою «рідке скло» стирається в процесі експлуатації. Але не так швидко, як звичайна поліроль. Якщо мити машину активною піною раз в тиждень, «рідке скло» буде потроху зникати. Його вистачить приблизно на рік, а при частих миттях - місяців на 9. Втім, Willson випускає ще й «підтримуючий» шампунь-поліроль. Якщо мити їм оброблену машину хоча б раз на місяць, ефект збережеться ще довше. А якщо цю поверхню регулярно оновлювати, машина буде виглядати як нова постійно. До речі, і продати її в такому «блискучому» вигляді можна буде дорожче, адже при виборі автомобіля, як і при першому знайомстві з людиною, «зустрічають» очима.