Від моделі та стану шин багато в чому залежить безпека автомобіля. А на ній економити не можна. Кілька порад по догляду за шинами зроблять ваші поїздки більш безпечними.

Коли міняти шини по сезону - це питання цікавить автомобілістів, як тільки стовпчик термометра переходить нульову позначку. Але міняти шини в залежності від сезону треба, орієнтуючись на інший показник. Більшість експертів рекомендують міняти шини в залежності від середньодобової температури повітря. Якщо вона протягом декількох днів встановилася на рівні +5 ..+8 градусів - пора на шиномонтаж. Адже саме при такій температурі склад гуми, з якої зроблені літні шини, починає тверднути, а для зими краще м'яка, з якої роблять зимові покришки. Влітку ж м'яка гума погіршує керованість автомобіля.

Ще один візуальний показник необхідності заміни шин - наявність полію на дорогах вранці. Якщо при виїзді зі стоянки під колесами зустрічається крига - значить треба їздити на зимовій гумі. А коли заморозків немає навіть ночами - це час для літньої. Всесезонні шини, всупереч назві, в наших широтах використовувати не варто. Вони хоч і підходять для різних погодних умов, але на кризі будуть безпорадні.

Щоб шини довго служили і якісно виконували свою функцію, за ними необхідно стежити. Навіть якщо покришки зняті з автомобіля, їх треба правильно зберігати. Перед постановкою на зберігання шини миють і покривають спеціальним засобом. Він захистить покришки від старіння. Гума не любить прямого сонячного світла і високих температур, тому на балконі їй не місце. Краще зберігати покришки в гаражі або підвалі. 

Встановлені на автомобілі покришки вимагають до себе щоденного догляду. Як мінімум - ранкового огляду цілісності шини на автомобілі. Якщо шина спущена, їхати не ній не варто - можна пошкодити так, що її доведеться викинути. Краще замінити спущену на запаску і привезти її на шиномонтаж.

При різкій зміні температури навколишнього повітря обов'язково перевіряйте тиск в шинах. Його оптимальне значення на більшості сучасних автомобілів зазначено на дверях водія. Робіть це також перед далекою поїздкою або після тривалого простою машини. Крім передчасного зносу або більшої ймовірності розриву на нерівностях доріг, неправильний тиск впливає на витрату палива.

Щоб шини зношувалися рівномірно, періодично міняйте їх місцями. Регулярно, хоча б раз на рік, робіть розвал-сходження - це збереже шини від нерівномірного зносу.

Крім практичної функції, шини виконують і естетичну. Ще великий Генрі Форд вважав, що 80% краси автомобіля - в його колесах. Щоб зробити свій автомобіль красивим, варто купити й користуватися косметикою для автошин. Наприклад, поліроль-реставратор Problesk дозволяє швидко та ефективно відновити чорний колір автомобільних шин, надає йому насиченого кольору та блиску. Після нанесення засіб захищає гуму від розтріскування і руйнування поверхневого шару, тим самим продовжуючи її термін служби. Цікаво, що після обробки шини довго залишаються чистими - засіб має гідрофобний та антистатичний ефект.