Іноді просто диву даєшся, як неекономно їздить багато наших автовласників. Але виконуючи деякі рекомендації, можна заощадити до 50% коштів на паливо! Наведемо їх у порядку зменшення важливості.

1. Поміняйте машину на більш економічну

Виробники автомобілів і компонентів знаходять все нові способи для зниження витрати палива. Тому нові моделі, як правило, економічніше старих. Але самий кардинальний спосіб - змінити літраж мотора або тип палива. Якщо у вас була бензинова машина, перейдіть на дизель або гібрид. Ну, і звичайно, верх економічності - купити електромобіль. Тоді ваші витрати на паливо зменшаться до мінімуму.

2. Встановіть ГБО

На більшість бензинових автомобілів можна встановити газобалонне обладнання (ГБО). Тоді машина зможе їздити як на бензині, так і на газу (пропан-бутан) або їх суміші. Вартість пропан-бутану приблизно вдвічі менше, ніж бензину. А витрата - приблизно така або ж відсотків на 10-15 більше. ГБО окупається за кілька тисяч кілометрів, а далі буде суцільна економія.

3. Змініть стиль їзди

Ви можете не повірити, але при зміні стилю їзди можна заощадити від 30 до 50% палива. Так, бадьоренько прискорюватися, різко гальмувати - це завзято і весело, але розраховуватися за це біля бензоколонки кожен раз все сумніше і сумніше. Неодноразово доведено, що «рваний» темп їзди приносить лічені хвилини виграшу в часі. Але ж є ще підвищений ризик потрапити в ДТП! Тож перемикніться на плавну їзду, причому не тільки при прискореннях, але й уповільненнях. І тоді машина стане набагато більш економічною.

4. Знижуйте масу

Конструктори знижують масу нових моделей на кілька десятків кілограм - і добиваються зниження палива. А потім ви завантажуєте пів-багажника непотрібними речами - і скаржитеся на підвищений «апетит». Викиньте все непотрібне, що накопичилося у вашій машині та машині буде легше. А вона віддячить меншою витратою палива.

5. Слідкуйте за аеродинамікою

При їзді на малих швидкостях це не так важливо, але з ростом швидкості автомобіль витрачає багато енергії на опір повітрю. Все, що виступає за межі автомобіля, впливає на витрату палива. Зніміть зовнішній багажник, закрийте вікна та люк. Нанесіть на автомобіль «рідке скло» для кращого ковзання повітря - всі ці хитрощі на великих швидкостях поліпшать економічність.

6. Перевіряйте тиск в шинах

Шини мають властивість втрачати тиск повітря, тому їх періодично треба підкачувати. А це безпосередньо впливає на економічність. Наприклад, якщо у всіх шинах тиск буде менше, ніж передбачалося всього на 0,1 атм, то витрата палива збільшиться на 2-3%. На перекачаних шинах теж їздити не можна - погіршиться безпека водіння.

7. Підберіть оптимальне паливо

Не завжди більш дешеве паливо гарантує зниження витрат на заправку автомобіля. Воно може гірше згоряти, і тоді «апетит» автомобіля виросте. Методом проб і помилок підберіть те паливо, на якому автомобіль буде найбільш економічний. Борткомпьютер допоможе вам в цьому.

8. Правильно перемикайтеся

На механічній коробці передач перемикайтеся якомога раніше вгору, щоб автомобіль їхав на мінімальних обертах. На автоматичних КП постійно включайте кнопку «Еко» (на сучасних автомобілях вона зазвичай є) і як можна рідше використовуйте «Спорт».

9. Вимкніть електроприлади

Постійно їздити з включеним кондиціонером, світлом фар або протитуманними фарами, музикою, що кричить на всі динаміки вже давно не модно. А ще - дуже неекономічно. Без цих «радощів життя» можна заощадити 10-15% палива.

10. Глушіть двигун

У багатьох сучасних автомобілях встановлена система «стоп-старт», яка на зупинках глушить мотор. Так економиться близько літра палива на сотню км в місті. Якщо у вашій машині такої системи немає, робіть це самі - на світлофорах, на зупинках, при очікуванні пасажирів глушіть мотор. Сучасні двигуни не вимагають багато палива на пуск, як це було раніше в епоху карбюраторів. І так, гріти машину перед поїздкою не варто. Це теж призводить до підвищеної витрати, та й труїти сусідів по будинку вихлопними газами менше будете.