Ринок вживаних автомобілів в Україні переповнений, тому швидко і вигідно продати свою машину сьогодні - те саме, що виграти в лотерею. Але як у кожної азартної гри є своя «система», яка збільшує шанс на виграш, так і в продажу б/у автомобіля є хитрощі, які дозволять швидше і дорожче позбутися свого набридлого чотириколісного друга.

1. Придумайте легенду

Ніхто не захоче купити автомобіль, який сиплеться на кожному кілометрі пробігу. Але саме від таких машин позбуваються найчастіше. Щоб покупець не запідозрив наявність хронічних «хвороб» у вашої машини, придумайте йому красиву легенду причини продажу. Наприклад, що підвернулася гарна можливість купити новий «Мерс» під безвідсотковий кредит, або вдало виграв спорткар своєї мрії на аукціоні в США, або не вистачає саме цієї суми, щоб добудувати басейн в будиночку на Маямі. І ні слова про те, що ресурс деяких вузлів машини під кінець! Якщо покупець про це не дізнається, можливо, так і буде. І у нового власника ваша машина прослужить довше і без проблем.

2. Зробіть «цукерочку»

Люди «люблять» очима. І не важливо, ваш покупець чоловік або жінка. Навіть якщо він внутрішньо готовий миритися з близькою необхідністю вкластися в ремонт, всім хочеться мати гарну річ, і автомобіля це стосується в першу чергу. Тому перед фотозйомкою і виїздом на авторинок зробіть машині повний «марафет». Закрийте дрібні кузовні проблеми, заполіруйте, вичистіть салон, покрийте кузов поліроллю. Не економте, проводжаючи свою «ластівку» в останню путь: використовуйте якісні матеріали. Наприклад, з поліроллю типу «рідке скло» від японської компанії Willson навіть бувала машина буде виглядати, як нова.

3. Стати рекламістом

Доведено практикою, що чим краще ви прорекламуєте свою машину, тим швидше вона продасться. Виставляючи свою машину на сайт оголошень в інтернеті, підійдіть до цього процесу дуже відповідально. Після того, як навели машині повний «марафет», не просто відфотографуйте машину телефоном, а зробіть їй прощальну фотосесію. Можете найняти для цього навіть професійного фотографа або зробити відео. Повірте, ці витрати окупляться. В описі машини покажіть її найкращі сторони, трохи «забувши» про недоліки. Про них ви поговорите з покупцем в процесі торгу. Опишіть економічність машини (зараз це дуже важливо), доступність обслуговування, динамічні якості, ексклюзивність (більше ні у кого такої немає) та інші принади. Людина повинна захотіти мати таку досконалість, а ви йому в цьому допоможете.

4. Торгуйтеся

Якщо вам треба терміново продати свою машину, навіть не дивлячись на ціну, не робіть нічого з перерахованого вище. Просто зверніться до перекупника. Але якщо для продажу є пару тижнів і бажання взяти за свою машину побільше, не поспішайте. Спочатку призначте ціну трохи вище ринкової. Не захмарну, інакше відлякаєте всіх клієнтів. Про можливість торгу напишете в рекламі. Але торгуйтеся з потенційним клієнтом тільки при зустрічі. І коли ціна виявиться прийнятною, погоджуйтеся. Не забувши при цьому робити вигляд, що вам за такою ціною продавати машину не дуже-то і хочеться.

5. Будьте рішучим

Виконавши всі ці операції, у вас з'явиться сумнів: а може «така корова потрібна самому»? Женіть геть від себе таку думку. Позбавляйтеся від своєї старої машини рішуче. Адже вже через півроку вона буде коштувати набагато дешевше. А технології йдуть вперед. І за ними можна встигнути, тільки регулярно пересідаючи на нову техніку.