Навіть якщо ви купили ідеальний б/у автомобіль, перед його інтенсивною експлуатацією треба зробити кілька процедур, які убезпечать вас від проблем надалі.

1. Вивчіть інструкцію з експлуатації

Сучасні автомобілі дуже складні, а тільки в інструкції з експлуатації містяться поради виробника по догляду та обслуговуванню даної машини. Якщо колишній власник продав вам автомобіль без інструкції, знайдіть її в інтернеті і скачайте або купіть у дилера. Ретельно ознайомтеся з нею, вивчіть терміни заміни вузлів і деталей, заведіть бортжурнал для даного автомобіля.

2. Поміняйте все зношені вузли

Сподіваємося, ви ретельно перевіряли автомобіль на СТО перед тим, як зважилися його купити. Якщо майстри сказали, що будь-які деталі вимагають заміни (зараз або в найближчому майбутньому), краще зробіть це зараз - не чекайте, коли вони зовсім зносяться. Особливо це стосується систем, що впливають на безпеку - гальм, рульового управління і засобів безпеки.

3. Оновіть набір першої необхідності

Аптечка, буксирувальний трос, домкрат, балонний ключ, знак аварійної зупинки, набір інструментів, рукавички, серветки і світлоповертаючий жилет (він обов'язково потрібен при поїздках до Європи) - без цих речей відправлятися в дорогу не варто. Перевірте їх наявність, а якщо вони відсутні - доукомплектуйте ними автомобіль. Можна також кинути в машину щітку, пару ганчірок, сонцезахисний екран, засіб WD-40 - вага їх невелика, а стати в нагоді можуть в будь-який момент.

4. Змініть охоронну систему

Купуючи квартиру, ви ж не залишите замки в ній від колишнього власника? Те ж і з машиною. Міняти чи перепрограмовувати штатні ключі у нас не прийнято, а ось сигналізацію треба змінити точно. Вибирайте найсучаснішу протиугонку, адже старі моделі тепер для професійних автозлодіїв вже не перепона. Бажано поєднати електронну та механічну охорону.

5. Подбайте про кузов

Ретельно вимийте автомобіль. Огляньте кузов на наявність прихованих або дрібних пошкоджень. Якщо треба, зафарбуйте їх. Проведіть полірування автомобіля і покрийте кузов захисним засобом. Наприклад, японська поліроль «рідке скло» Willson не тільки додасть машині блиску і водо-брудовідштовхуючих властивостей, а й гарантує легке миття протягом цілого року. Проведіть комплексну чистку салону.

6. Змініть всі технічні рідини

Навіть якщо попередній господар з чесними очима і чеками зі СТО доводив, що нещодавно провів всі регламентні роботи - не вірте. Він зробив свою справу, продавши машину. Тепер на ній їздити вам, тому замініть масло, фільтри, гальмівну рідину і антифриз. Зайвою така турбота не буде, а від можливих проблем захистить.

7. Перевірте шини та диски

Щоб провести ретельний огляд шин і дисків, потрібно їх знімати і розбортовувати. Але навіть якщо цього не робити, варто добре оглянути покришку на предмет «гриж», порізів і латок. Якщо шина пошкоджена, краще її відразу замінити. Те ж стосується і дисків. Знайдіть, де вказано оптимальний тиск для шин і встановіть його на всіх колесах.