Подорож автомобілем українськими дорогами може принести не лише задоволення, але й проблеми. Тому перед поїздкою варто ретельно підготувати автомобіль та оснащення для нього.

1. Проведіть своєму авто чергове техобслуговування

Якщо до чергового ТО залишилися одна-дві тисячі кілометрів, краще пройти його завчасно перед далекою поїздкою. Обов'язково підніміть машину на підйомнику, покажіть майстру. Він має оцінити стан ходової, гальмівної та рульової систем. Якщо ці системи зношені, краще не вирушати в далеку дорогу без їх ремонту.

2. Перевірте та накачайте шини

Вітчизняні дороги часто не в кращому стані, а від ям та вибоїн найперше страждають шини та диски. Тому до огляду коліс треба підійти серйозно. Якщо на них є латки, перевірте їх надійність, зношені шини краще замінити. Зробіть балансування коліс. Перевірте тиск в шинах, краще трохи перекачати, щоб вони були більш стійкими до ударів. Не забудьте взяти з собою запаску, навіть якщо вона не передбачена заводом-виробником.

3. Візьміть з собою зарядні пристрої для ґаджетів

Сьогодні у кожного є смартфон, який служить не лише засобом зв'язку, але й навігацією, засобом для розваг, джерелом музики та світла тощо. Тому потрібно подбати, щоб в машині були перехідники для зарядки телефонів різних типів (для усіх, хто їде в машині). Окрім того, захопіть "паперову" карту чи атлас доріг – смартфони не завжди працюють та вказують правильний маршрут в зоні слабкого сигналу .

4. Доукомплектуйте авто корисними речами

Розкладний стілець, плед, подушка, ніж, посуд, ганчірки, плащ та парасольки – всі ці речі можуть і не знадобитись, але їх відсутність в потрібний момент набагато більше засмутить пасажирів. Можуть знадобитись гумове взуття та засоби для активного відпочинку, особливо якщо їдуть діти. Киньте їх в машину - як-то кажуть, "не в руках нести".

5. Візьміть з собою ліки та засоби особистої гігієни

В сучасній автомобільній аптечці ліків нема. А під час поїздки може статися будь-що. Тому окрім тих ліків, які кожен з членів екіпажу використовує постійно, потрібно взяти "універсальні": додаткові бинт, пластир, шприц, презерватив, йод, перекис водню, засоби особистої гігієни, вологі та сухі серветки, пляшку води, засоби від закачування та болі.

6. Перевірте документи

Буде дуже неприємно, якщо серед дороги вас зупинить патруль і виявить недійсні документи. Тому перевірте наявність та строк дії водійського посвідчення, страховок (автоцивілки, КАСКО чи "зеленої карти", якщо вирушаєте за кордон), паспортів членів екіпажу, ветеринарних документів для домашніх улюбленців (якщо вони з вами). Якщо їдете в Європу, перевірте, чи відповідає ваше авто європейським нормам – наприклад, з надмірним тонуванням передніх вікон, без жовтого жилета чи з фаркопом, що стирчить, в ЄС можуть не пустити.

7. Захистіть авто від впливу навколишнього середовища

Добре, коли на машину чи фари наклеєна плівка, яка захищає кузов від камінців чи інших твердих часток. Схожу дію мають якісні косметичні засоби – наприклад, "рідке скло" від японського бренду Willson. Однак потрібно пам'ятати, що такі речі треба наносити не перед самою дорогою, а заздалегідь. Також візьміть з собою розчин для бачка омивача та спрей, який очищає скло та кузов від комах і бітуму.

Щасливої дороги!

Фото: Skoda Auto та Willson.